Koncom októbra si žiaci šiesteho ročníka svoje teoretické vedomosti nadobudnuté v školských laviciach na predmetoch dejepis a biológia obohatili o nové poznatky získané „z prvej ruky“ – od odborníkov z praxe.

Vo Východoslovenskom múzeu sa žiaci prostredníctvom vzdelávacieho programu Z archeologického kufríka pod vedením múzejnej pedagogičky a archeologičky pani Katky Ščerbanskej oboznámili s prácou archeológa. Dozvedeli sme sa, čo archeológ potrebuje pri svojej práci aj čo táto práca obnáša, ako sa z archeologického nálezu stane exponát a mnoho ďalších zaujímavosti. Pani Ščerbanovská nás pútavou formou previedla expozíciou Poklady archeológov v prúde času, kde sme sa na množstve zaujímavých exponátov presvedčili, že ani naše územie nie je chudobné na archeologické nálezy z najstarších čias. Medzi exponátmi nechýbali ani dva nálezy z Krásnej nad Hornádom staré vyše 3 000 rokov, konkrétne bronzová ihlica a sekeromlat. Nemenej zaujímavé boli aj figuríny s replikami oblečenia obyvateľov na našom území pred mnohými stáročiami.

Program exkurzie pokračoval návštevou výstavy Včelárstvo v Botanickej záhrade. Žiakov sprevádzal dlhoročný včelár, ktorý im vysvetlil, ako sa starať o včielky a čo všetko je potrebné urobiť, aby nám včely dali svoje cenné produkty: med, peľ, propolis, vosk, materskú kašičku. Sú to jedinečné produkty a navyše veľmi prospešné pre človeka. Mohli sme vidieť mnohé pomôcky, ktoré sú pre včelára a jeho prácu nevyhnutné (viď fotografie). V druhej časti prehliadky sa žiaci oboznámili s prácou s voskom, mohli si vyrobiť aj zakúpiť sviece a veľký úspech mala aj ochutnávka medu.